12 Şubat 2016 Cuma

Romantik makyaj görünüşü / Romantic makeup look

Bir kaç hafta önce, İstanbul'da yeni açılan Inglot kozmetik mağazasına gittim. Genelikkle Inglot kozmetik ürünlerini Litvanya'ya gittiğim zaman alıyordum ama şimdi artık burada da bulunabiliyor. Inglot kozmetiği günlük olarak kullanmıyorum ama özel günler için veya daha profesyonel makyaj lazım olduğu zaman kullanıyorum.
Son bir kaç hafta Sevgililer Günü makyajlar hakkında yazılar görüyorum. Bence, sevgililer günü her gün olabileceği için, bu makyajın adını romatik makjay vermek istedim. Makyajı kendi tarzımda yaptım: yumuşak, hafif, taze görünen cilt ve açık ten renkleri kullandım. Makyaj için en çok Inglot markasının ürünlerini kullandım. Aşağıda tek tek nasıl yaptım ve ne kullandım görebilirsiniz. Umarım beğenirsiniz ;)

Several weeks ago, I visited newly opened Inglot cosmetics shop. Usually I was buying Inglot products while I was visiting Lithuania, but it is nice to have it here in İstanbul. I do not use Inglot cosmetic for regular daily basics, just for special occasions or if I need more professional makeup products.
For the last several weeks, I see Valentine's day makeup looks on internet. As I think that Valentine's day can be everyday, I called this makeup look just romantic makeup. This makeup is definitely my style: soft, not heavy, fresh looking skin and light colors. For makeup, I used mostly Inglot cosmetics products. Below, you can find how I did it and what exactly I used step by step. Hope you will like the final look :)
Yüz için Ingot HD Perfect Coverup fondöten (72) uyguladım. / For my face, I used Ingot HD Perfect Coverup Foundation (72).
Göz altı, burun etrafını kapatmak ve aydınlatmak için the Balm Time Balm kapatıcı kullandım (Lighter than light). Fondöten ve kapatıcı iyi dursun diye Inglot Translucent Loose Powder (uyguladım). / For my under eyes area and around my nose I used the Balm Time Balm concealer (Lighter than light). To set up my makeup ,I used Inglot Translucent Loose Powder .
Far bazı için the Balm Put a lid on it kullandim ve bütün göz kapağı üstünde Inglot 330 far uyguladım. / As a eyeshadow primer, I used the Balm Put a lid on it. Then for all over eyelid I applied Inglot 330 eyeshadow.
İkinci renk olarak Inglot 341 far sürdüm.  / As a second color, I applied  Inglot 341 eyeshadow.
Sadece göz kapakları ortasında Inglot 397 far uyguladım. / Just in the center on my eyelids I applied Inglot 397 eyeshadow.
Göz kapağı üstüne Inglot 314 renk far uyguladım.  Göz iç köşesinde Inglot 463 far kullandım./ For my eye crease I used Inglot 314 eyeshadow. For inner corner of the eye I applied Inglot  463 eyeshadow.
Kirpikleri Inglot kirpik kıvırcısi ile iyice kıvırdım ve iki kat Physicians Formula Organic Wear Black Origins rimel uguladım. / I curled my eyelashes with Inglot eyelash curler and applied two coats of Physicians Formula Organic Wear Black Origins mascara.
Kaşlar için the Balm Brow Pow kaş farı renk Blond kullandım. / For my eyebrows I used the Balm Brow Pow brow powder in color Blond.
Yüze şekil vermek için Inglot HD Sculpting Powder 504 kullandım. / To contour my face a bit I used Inglot HD Sculpting Powder  504. 
Allık olarank Inglot Face Blush 28 numara kullandım. / For my blush I used  Inglot Face Blush in number 28.
Dudak için iki farklı rengi kat kat uyguladım: Inglot rujlar 23 ve 73.  Parlaklık vermek için biraz the Balm Read My Lips dudak parlatıcı Zaap! kullandım. / For lips, I layered Inglot lipsticks in number 23 and 73. To add a bit shine to my lips, I applied the Balm Read My Lips lip gloss in color Zaap! 
Makyaj sabitleyici için Inglot Makeup fixer kullandım. / To set up my makeup I used Inglot Makeup fixer. 
Saçlarımı yandan balık kuyruğu örgüledim. / I braided my hairs into side fishtale braide. 
Ve benim yeni makyaja yakışıyan elbisem. Tekrar polar kumaştan diktim, çünkü bu kumaş ile çalışmak kolay, giymek rahat ve sıcak tutuyor :). / And for the end, my new dress matching with my makeup.  Again, I sewed it from polar fabric. I like to work with this fabric because it is easy to sew, comfortable to wear and keeps you warm :).

Her gününüz sevgililer günü olsun! Let every day becomes Valentine's day! 
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder