19 Ocak 2016 Salı

Physicians Formula Kozmetik ile Makyaj / Makeup with Physicians Formula Cosmetics

Fark ettim ki, bende Physicians Formula markanın bir kaç taneden fazla ürünü var ve bu markanın ürünlerini kullanarak bir makyaj yapmak güzel olur diye düşündüm. Bu markanın ürünlerini bir kaç yıldan beri severek kullanıyorum. Bazi ürünler müthiş değil ama en sonunda bu marka ürünlerinde zararlı maddeler kullanmamaya çalışıyor ve size zarar vermez.

I realized that I have quite a few Physicians Formula cosmetics items and I thought it would be nice to make a makeup look using them mostly. I like this brand because, at least  it tries to make more natural cosmetics. Sometimes it is not working perfectly, but all after all it does not damage you either. 

Yüzüm için Physicians Formula Super CC krem kullandım. Hafif, kullanmak kolay, kapatıcı güzel, yüzde ağır his bırakmıyor. Daha önce bu krem hakkında burada yazmıştım. 

For my face, I used Super CC cream. I like this CC cream, it is light, easy to apply, blends nicely. You can fine my review about it here. 

CC krem daha iyice durması için ve yüze mat görünüş vermek için, büyük fırça ile azıcık Physicians Formula Organic Wear mineral pudrası uyguladım.

To set up CC cream and get more mat finish look, I applied a bit of  Physicians Formula Organic Wear mineral powder. 

Yüze şekil ve biraz renk vermek için Physicians Formula Natural Origin Bronzer kullandım. Çok basit bir bronzer: turuncu görünüş bırakmadan yüze güzel renk veriyor, kullanmak kolay, çok fazla fırçanın üstünde gelmiyor ve fazla olacak diye korkmak gerekmiyor.

To sculpt and give a bit of color to my face, I used Physicians Formula Natural Origin Bronzer for Medium skin. It is simple and nice bronzer. Does't give orange look, easy to apply, do not need to worry of applying too much.

Maalesef, bende Physicians Formula allık yok ama bu ilginç ürün var: Physicians Formula Happy booster Illuminating Bronzing Veil. Aslında bu ürünü bana eşim almıştı. Kutuda 2 renkli kalpler var: koyu kahverengi ve altın rengi gibi. Bu ürünün değişik bir kokusu var. Bu ürün pırıl pırıl ve genelikkle cildim yağlı olduğu için böyle ürünler kullanmıyorum ama cilde uyguladıktan sonra çok parlak görünmüyor. Onu bronzer olarak kullanmam ama allık olmadığı için bence bu da gayet güzel oldu.

I do not own any of Physicians Formula blushes. But I have this strange product: Physicians Formula Happy booster Illuminating Bronzing Veil. Actually my husband bought it for me. It contains 2 shades of heart shapes, like dark brown and like golden ones. It has quite a strange smell.
It is shimmery and due to my oily skin I usually avoid products like this, but when you apply it doesn't look very shimmery on the skin. I would not use it as a bronzer but as a blush it worked not badly.

Bende çok yağlı göz kapakları var ve far bazı olmadan bende far durmuyor. Physicians Formula far bazı olmadığı için The Balm Put a Lid on far bazı kullandım.

I have very oily eyelids and any eyeshadow without eyeshadow primer does't stay on me. So, to prime my eyelids, I used The Balm Put a Lid on It.

Göz makyaj için Physicians Formula Classic Nude göz far paleti kullandım. Bütün farlar parlak, pigmentasyon çok koyu değil ama kullanmak kolay ve göz üstünde güzel görünüyor. Far bazı ile bütün gün duruyor. Bu farı kullanarak basit, sade, günllük bir göz makyajı yaptım.

For the eyes, I used this Physicians Formula Classic Nude eyeshadow pallet. All eyeshadows are shimmery, easy to use, not very much pigmented, but looks pretty. With eyeshadow primer, it stays all day long. I made natural looking and simple, everyday eye makeup look. 

Kirpik için Physicians Formula Organic Wear 100% Natural Origin Jumbo Lash rimel kullandım. Daha önce bir kaç tane farklı Physicians Formula rimeller kullandım ama bu en sevdiğim oldu. Kirpiklerimi daha uzun, daha kalın yapıyor, güzelce kıvırıyor, iyice duruyor ve temizlemesi kolay. Gelecekte bu rimeller hakkında bir inceleme yazma planım var. Diğer Physicians Formula rimel hakkında burada ve burada bakabilirsiniz.
Maalesef bende dudak için Physicians Formula'nın hiç bir ürünü yok. Dudak için The Balm Read My Lips dudak parlatıcı Zaap! kullandım.

For my eyelashes, I used Physicians Formula Organic Wear 100% Natural Origin Jumbo Lash mascara. I had several Physicians Formula mascaras before and I can say that this one is my favorite. It makes my lashes longer, fuller, it curls them nicely, stays well and removes easily. I am planning to make separate review about it in the future.
You can find more about other Physicians Formula mascaras here and here in my older reviews.
Also, I do not have any lip products from this brand so I used The Balm Read My Lips lip gloss in color Zaap!


Son olarak, benim son zamanda diktiğim elbisem ve tabi ki Boncuk / And here is my newest dress I sew lately and of course Boncuk with me :)


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder