11 Aralık 2015 Cuma

Lemongrass House Fig tea hydrating body cream incelemesi / review

Doğal ve organik kozmetik Türkiye'de bulmak bana zor geliyor. Bulduğum zaman da bana çok fazla pahalı geliyor. Yine de, eğer bir yerde doğal kozmetik satıldığını görürsem çok mutlu oluyorum. Aynı şey, bu markanın Lemongrass House mağazasını bulduğum zaman oldu, Brandium AVM'de buldum. 
Lemongrass House Tayland'da olan bir marka. Lemongrass house taze, el yapımı, spa ve vücüt bakım ürünler yapıyor. Ürünler için taze ve doğal malzemeler kullanılıyor. Bu marka hakkında bilgiler için onların sayfasına burada bakabilirsiniz. 
Bu sefer Fig tea (İncir çay) vücüt kremi hakkında yazmak istiyorum. Bu kremi ikinci kez alıyorum. İlk kez onu daha yazın almıştım. O zaman ben denemek için küçük boy 120 ml'lik şişe almıştım. Ama o kadar beğendim ki bitirdikten sonra 260 ml'lik şişe satın aldım. 
Bu krem çok hafif ve çok iyice nemlendirici bir vücut kremi. Aynı zamanda, yağlı veya yapışkan değil. Cildin içerisine hemen gidiyor ve onu çok yumuşacık ve güzel kokulu bırakıyor. Bu vücüt kreminin kokusu biraz ağır, derin ve baharatlı gibi bana geliyor. Genellikle, eğer vücüt bakım ürünleri satın alıyorsam, tatlı kokan (vanilya gibi) tercih ediyorum. Ama bu kokuya aşık oldum. Bu koku ile parfüm olsa çok sevinirim. Koku cildin üstünde şaşırtıcı uzun zaman kalıyor. Sabah duştan sonra bu kremi sürdüğüm zaman, akşama kadar koku cildim üstünde hissediyor, daha hafif ama hissediyor. Eğer ertesi gün giysileri koklarsan, o kremin hafif kokusu kalmış oluyor. Bu koku gerçekten doğal mı, emin değilim. Şişenin üstünde yazılmış içindeklere güvenmek istiyorum ama hala şüpheliyorum, çünkü genellikle benim kullandığım doğal ürünlerin kokusu bu kadar kalıcı ve ağır olmuyor. Belki de sadece benim tecrübe böyle oldu.

İçerik: Aloe Vera suyu, Aloe Vera jeli, Karite yağı, Kakao yağı, Tatlı badem yağı, jojoba yağı, Stearik Asit, Arı bal mumu, Salatalık özü, incir ve Yeşil çay özü ve C vitamini ekstreleri.

Kremin ambalajı basit pompalı bir şişe. Kullanmak çok rahat oluyor. Sadece krem az kaldığı zaman pompa biraz kısa olduğu için kremi bitirmek zor oluyor. Böyle krem bence çok güzel bir yılbaşı hediyesi olabilir. Bu kremi denemenizi çok tavsiye ediyorum.

Fiyat: 120 ml 24,50 TL, 260 ml fiyatını hatırlamıyorum ama yaklaşık 38 TL olabilir.


It is quite difficult to find where to buy natural and organic cosmetic in Turkey. When you find, it is too much overpriced for me. So, whenever I find some shop selling natural cosmetic here, I get excited :) This was same with Lemongrass House shop in one of shopping center (Brandium). 
Lemongrass House company is based in Thailand. The company makes fresh, handmade, and professional spa and body care products. As it is written in their web site: "the freshest and most natural ingredients (no long-winded chemicals!) are used in our products.". Yo can check out more about this company on their web site here
This time I want to write about their Fig tea body cream. It is my second bottle of this body cream. First time I bought it back in summer. Back then, I purchased 120 ml and I liked it so much, that this time I bought 260 ml pack. It is light, not greasy or sticky, very hydrating body cream. It gets into  the skin immediately and leaves it soft and nice smelling. Smell is quite strong and spicy. Usually, (when I am buying - not making by myself) I like sweet smelling body care products, like vanilla and etc., but this smell is different: it is strong, spicy and rich. (or it is just for me) and I like it so much that I wish they would have perfume smelling alike. The smell stays surprisingly well on the skin. If I apply this body lotion in the morning after shower, I still can feel the smell a bit in the evening. Of course, it is not strong but noticeable. And even next day, yesterday's clothes have light smell of this body cream. I am not sure that all this smell is natural, but I really want to believe that what is written on the bottle is true. Because, usually natural products smell doesn't stay this much long and it is not so strong. Or it is just my experience. 


IngredientsAloe vera juice, aloe vera gel, shea butter, cocoa butter, sweet almond oil, jojoba oil, stearic acid, bees wax, cucumber extract, fig and green tea extract, cocoa absolute, vitamin C, citricide.

This body cream has simple and comfortable package with pump. Just what I noticed that when cream gets really low, the pump is quite short and can't get it. So, very difficult to use it until all the end. I think cream like this can make a nice Christmas present. I highly recommend it to try :)

Price: 120 ml 24,50 TL, 260 ml I do not remember, but it was about 38 TL.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder