6 Kasım 2015 Cuma

Son dikiş projelerim / My latest sewing projects

Son zamanlarda, dikiş projelerim daha çok yoga ilgili ile oldu. Bir arkadaşım thai pantalon yapabilir miyim diye sordu. Bu pantalonu merak ettim ve internette nasıl yapıldığını aradım. Bir kaç tane thai pantalon diktim ama fotoğraflarını çekmedim çünkü askı üstünde hiç güzel durmuyordu.
Yoga dersinden bir tane arkadaşım yoga mat çantası istemişti. Ona bir kaç tane yoga mat çantası hazırladım. Daha önce kendime diktiğim yoga mat çantasının fotoğraflar paylaşmıştım.
Annem ziyaret ettiği zamanda biz Eminönü sokaklarında yürüdük ve çok güzel bir kumaşçı buldum. Bu filli kumaşı görünce hemen ondan meditasyon minderi dikmek istediğimi anladım. Maalesef, minderi doldurmak için güzel ve daha doğal malzeme bulamadım, elyaf kullandım. Bu minder bana ev dekorasyonu olarak da güzel görünüyor. Son zamanlarda daha çok dikiş yaptığım için kozmetik yazılarım biraz azaldı ama yakında yeni tarifler geliyor.

Lately my sewing projects happened to be related with yoga. A friend of mine asked me if I can sew thai pants. I checked how to make it on internet and actually I sew several of it. However, I couldn't make their photos, because they just looks not nice on hanger and I had no model to take photos with.
Other friend from my yoga class needed yoga mat bag. So, I prepared several for him to choose. 
I have found a very nice fabric shop when I was walking in the back streets of Eminönü with my mom. When I saw that fabric with elephants, I already knew that I want to make a meditation cushion from it. Unfortunately, I couldn't find nice and natural filling for it, I used fiber instead. Anyway, I think it is nice as a decoration object, too. Because I was mostly sewing lately, there are less recent posts with new cosmetics recipes. But soon new recipes are coming. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder