26 Ekim 2015 Pazartesi

Beyaz kil ve portakal kabuğu tozu cilt temizleme maskesi / White clay and orange peel powder skin cleaning mask

Kil cildi deriden temizliyor. Porakal kabuğu tozu yüksek miktarda vitamin C içeriyor. Vitamin C cildin daha parlak ve daha genç kalmasına yardım ediyor. Aynı zamanda portakal kabuğu tozunda yüksek antibakteriyel ve antimikrobiyal özellikler var. Bu özellikler, yağlı ve akneli ciltlerin temiz kalması için önemlidir.
Aynısafa yağı, maskenin cildi fazla kurutmamasına yardım edecek. Aynısafa yağı cildi yumuşatıyor, yenilenmeye yardım ediyor ve aynı zamanda aynısafa yağında antibakteriyel özellikler var. Aynısafa hydrolatı cildi sakinleştiriyor.

Malzemeler:
  • 2 tatlı kaşığı beyaz kil
  • 1 tatlı kaşığı portakal kabuğu tozu (Portakal kabuğu tozunu evde kolayca yapabilirsiniz: portakalı (en iyisi organik olan) soyun, kabuklarını kurutun ve sonra  kahve değirmeni ile toz haline getirin.)
  • 1 tatlı kaşığı aynısafa yağı (bitki ile demleme yağı nasıl yapılır burada bulabilirsiniz)
  • 4-5 tatlı kaşığı aynısafa hydrolat (hydrolat evde nasıl yapılır burada bulabilirsiniz)
Bütün malzemeleri birilikte karıştırın, yoğurt kıvamı kadar olsun (beyaz kil ile metal kaşık kullanmayın, onun özelikleri azaltıyor). Maskeyi temiz cilde uygulayın ve 5-10 dakika kadar bekleyin. Maskenin tam kurumasına izin vermeyin. Sonra cildi temizleyin. Bu maske yağlı, karma ve sivilceli ciltler için uygundur.


Clay helps to clean the skin deeply. Orange peel powder contains high amount of vitamin C, which
helps your skin to stay brighter, tighter, younger and helps your skin to glow. Also orange peels has antibacterial and antimicrobial properties which is great for dealing with oily, acne pro skin. 
Calendula oil will not let the mask to over dry your skin and at same time it has antibacterial properties, helps skin to regenerate and softens the skin.  Calendula hydrolat helps skin to calm. 

Ingredients:
  • 2 tea spoons of white clay
  • 1 tea spoon of orange peel powder (you can make orange peel powder easily at home: peel off oranges (of course, organic one will do the best), dry the peels then ground it)
  • 1 tea spoon of calendula oil (check here how to make herbals infused oil)
  • 4-5 tea spoons of calendula hydrolat (you can check here how to make hydrolat at home)
Mix all ingredients to make a paste (do not use metal tools with white clay, because clay absorbs the metals and becomes less effective).  Apply the mask on clean skin, leave for 5-10 minutes. Don't let it dry completely. Then, clean the mask out. This face mask suits best for oily, acne pro and combination skin.
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder