28 Temmuz 2015 Salı

Dikiş projelerim / My sewing projects

Son zamanlarda hep bir şeyler dikiyorum. Dikiş yapmayı çok seviyorum, maalesef çok iyi bilmiyorum. Benim felsefem eğer kendi kendime bir şey yapabiliyorsam satın almak istemiyorum. Şu anda da internette çok güzel ve faydalı dikiş yazıları ve videoları var ve onlar bana çok iyi yardım ediyor. Son zamanda benim diktiğim bir kaç tane ürünler ile ilgili bir yazı paylaşmayı düşündüm. Belki size de kendi kendinize bir şey yapmak için ilham olabilir. Aynı zamanda dikiş yaparken yardım aldığım linkleri sizinle paylaşmak istiyorum.

Recently, I am really enjoying sewing. I just love it, unfortunately I don't know it very well. My philosophy is like this, if you can make it DIY then don't buy. Especially when now there are so many nice ideas on internet. So I thought I will share with you my latest sewing projects and links which inspired me. Maybe it will inspire you too :)   

  • Büyük yazlık ve tam plaj için uygun bir çanta istedim. Benzer bir çanta projesi için buraya bakabilirsiniz. Tek tek anlatan bir yazı var. Onun için çok teşekkür ediyorum. 
  • I wanted some big tote bag for summer time, that I can use it going for the beach and etc. Here is very useful page where you can find how to make a tote bag step by step. I am very thankful to the author.

  • Bu elbise nasıl dikilir bu sayfada buldum. Çok faydalı videolar da var. Onlar için teşekkürler ediyorum. Benim elbisem bana biraz büyük oldu ama işte böyle öğreniyorum :)
  • From Pinterest surfing, I found in this page showing how to make dress like this. Also, there are very useful videos too. Thanks for them. My dress became little big for me, but this is how I am learning, from my mistakes.
  • Bu mavi elbiseyi geçen hafta sonu diktim. Elbiseyi yukarıdaki elbiseye ve benim eski elbiseme göre diktim. Bu sefer elbisem daha iyi oldu. 
  • I made this blue dress last weekend. I made it by looking at the dress I made before and my old one. This time dress fits me better and I am very happy with the result.
  • Ve sonunda elbise ile beraber bizim ailemizin yeni üyesi ile tanıştırmak istiyorum. Bu bizim köpeğimiz. Yaklaşık bir ay önce onu sahiplendik. Çok çok mutluyum, köpeği sahiplenmek için uzun zamandan beri bakıyorduk ve sonunda Boncuk'u bulduk. Herkese selamlar. 
  • And all after all, I would like you to introduce to my new family member Boncuk. It has been more then one month since we adopted him. I am so happy, because it was quite a while we were looking for a dog to adopt and finally we found him. Best regards from me and Boncuk. 


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder