9 Haziran 2015 Salı

Mineral makyaj / Mineral makeup

Son zamanlarda, kendi yaptığım mineral kozmetik ürünleri kullandığım bir post hazırlamak istiyordum. Eğer benim blogumu okuyorsanız, mineral kozmetiği çok sevdiğimi biliyorsunuzdur.
Makyaj bazı olarak, benim son yaptığım yaz için mineral pudrayı kullandım. (Pudra hakkında yazı burada). Göz altında, ağız etrafında ve kaş kemiği altında muz pudrası kullandım. Güzel hafif aydınlatma yapıyor. Muz pudra hakkında yazı burada.
Maalesef, bende organik olarak far bazı yok ve far bazı olmadan bende hiç bir far durmuyor. Aslında çok az far kullandığım için normal far bazı kullanmakta problem görmüyorum. Kulladığım farı yaklaşık yarım yıl önce yaptım. Renk çok basit ve bence yaz için uygun. Gözler için azıcık renk veriyor ve güzelce aydınlatıyor. Kendi kendinize far nasıl yapılır burada okuyabilirsiniz.
Yanak için kendi yaptığım mineral allığı kullandım. Yaz için biraz daha yoğun renk allık yapmak için zaman geldi diye düşünüyorum :) Galiba  daha söylemedim ama allık benim en çok sevdiğim kozmetik ürünü. Bence azıcık allık yüz için çok fark yapıyor. Allık nasıl yapılır burada.
Mineral bronzer ben daha yapamadım ama yapmayı düşünüyorum. Şu anda bende bir kaç tane Physicians Formula bronzer var ve onları kullanıyorum. Makyaj için Bamboo wear bronzer kullandım. Aynı zamanda bu bronzer göz makyaj için göz kapağı üstüne uyguladım. Göz azıcık daha derin görsünsün diye. (Bende bu bronzerin doldurma vardı, onun için o Benecos pudranın kutuda duruyor.)
Kirpikler için Physicians formula Organic Wear 100% Natural Origin Lash Boosting rimel kullandım. Onu hakkında yazıyı burada bulabilirsiniz. Kaş için Benecos kaş kalem kullandım. Dudakta biraz renk olsun diye Lavera'nın Almond kiss lip gloss sürdüm. 
Makyajımı çok çok hafif seviyorum, özellikle yaz için. Günlük olarak far ve rimel bile kullanmıyorum :) Kendi yaptığım kozmetik ürünler ile nasıl makyaj olabileceğini sizinle paylaşmak istedim :)

Quite for a while, I had this idea to make a simple makeup look with mostly with cosmetics I have made. Most of  them are mineral make up, which I really like.
As a base for my makeup, I used mineral powder for summer, (post about how to make it is here), banana powder for my under eyes area and to brighten little bit around my mouth and under my eyebrows (post about banana power here).
Unfortunately, I do not have any organic eyeshadows primer. I do not use eyeshadows very often, so I do not mind to use regular one. I used Artdeco Pure Minerals eyeshadow base. I have very oily eyelids and can't wear eyeshadows without base. I made this eyeshadow color while ago, but I think it is good and wearable for summer also. It gives just a little bit of color and nicely brightens eyelids. Post about how to make your own eyeshadow is here.
For my cheeks, I used my mineral blush. Here is the post about it. I think for summer time I need to make something with more color. I guess I didn't mention before, but blushes are my favorite cosmetics items. Just little bit of it gives such a big difference for your face.
I am thinking about making mineral bronzer, but I already have several ones from Physicians Formula which I like. For my makeup, I used their Bamboo wear bronzer. Also I used it for my eye makeup into the crease to give little bit of depth to my eyes. (I had Bamboo wear bronzer's refill, this is why it is in a Benecos powder case).
For my eyelashes, I used Physicians formula Organic Wear 100% Natural Origin Lash Boosting Mascara (review here) and for my eyebrows Benecos eyebrow-designer. Added just little bit of color for my lips with Lavera lip gloss Almond kiss.
I like my makeup very very simple and not noticeable. Especially in summer time. For everyday, I usually do not use eyeshadow and mascara. Just wanted to share that you can do makeup with cosmetics you have made :)Hiç yorum yok:

Yorum Gönder