24 Mart 2015 Salı

1 2 3 avokado yüz maskesi / 1 2 3 avocado face mask

Bir gün kahvaltıdan sonra birazcık avokado kaldı, hmm düşündüm bu avokado ile ne yapabilirim? Tabi ki, bana ilk gelen fikir yüz maskesi oldu. Çok basit ve en önemlisi faydalı bir yüz maskesi; 1 2 3 maske hazır ve cildinizi çabucak şımartabilirsiniz :)
  • 1 yemek kaşığı avokado püresi
  • 1 tatlı kaşığı üzüm çekirdeği yağı (filtresiz)
  • 1 tatlı kaşığı limon suyu 
Bütün malzemeleri birlikte iyice karıştırın, yüzünüze uygulayın ve yaklaşık 10 dakika için bırakın. Sonra ılık su ile yüzünüzü yıkayın.
Avokado cildi derinden nemlendiriyor, yumuşatıyor ve canlandırıyor. Üzüm çekirdeği yağı cildi nemlendiriyor, yaşlanmaya karşı yardım ediyor, yağ içinde çok faydalı antioksidan var. Limon suyu cildi aydınlatıyor, temizliyor (ölü cilt hücrelerini kaldırıyor), ayrıca limon suyunda bizim ciltlerimize çok faydalı vitamin C var.

1 2 3 avocado face mask


One morning, after breakfast I saw that I have just little bit of avocado leftovers. I thought, what can I do with it? First idea which came to my mind was making a face mask. Very simple like 1 2 3 face mask, that will pamper your skin so quickly.
  • 1 spoon of mashed avocado
  • 1 tea spoon of grapes seeds oil (extra virgin)
  • 1 tea spoon of lemon juice (or less)
Mix all ingredients together well, apply on your face, leave it for 10 mins. Rinse with warm water.
Avocado deeply moisturizes the skin, smooths and refreshes it. Grapes seeds oil also moisturizes the skin. Antioxidant properties which is contained in grapes seed oil are excellent for minimizing skin aging. Lemon juice brightens and exfoliates, removes dead skin cells, also it is a source of vitamin C, which is so useful for our skin. 
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder