6 Ocak 2015 Salı

DIY Yaşlanmaya karşı göz altı serumu / DIY Anti-aging under eye serum

Bu sefer çok basit ve doğal bir göz altı serum tarifini paylaşıyorum. Bu serum, göz altı cildinin yumuşak, nemli ve pürüsüz kalmasına yardım edecek. Hala doğal kozmetiğin işe yaradığını merak ediyorsanız, bunu öğrenmek için tek yol var: deneyin ve biraz zaman verin. Geçenlerde tanıştığım bir kız, üniversite öğrencisi miyim diye sordu. Artık değilim dedim :) O zaman cilt için ne kullandığımı sordu. Benim cevabım şöyleydi: doğal kozmetik :) Benim için doğal kozmetik işe yarıyor ama herkes farklı.
Bu göz serumu argan yağı içeriyor. Argan yağı cildi gençleştiriyor ve nemlendiriyor. Ayrıca argan yağı kırışıklıkların görünümünü azaltıyor. Serum içindeki kuşburnu yağı cildi nemlendiriyor, gözlerin çevresindeki ince çizgileri azaltmaya yardım ediyor. Avokado yağı vitaminler (A, E, D) bakımından zengin. Avokado yağı cildi besliyor, kuru göz çevresini yumuşatıyor ve yaşlanma sürecini ile mücadele ediyor. Kahve yağı kafein içeriyor ve göz şişlik ve göz altındaki mor halkalardan kurtarıyor. Vitamin E bir antioksidan gibi çalışıyor ve yaşlanmayla mücadele ediyor.


Yaşlanmaya karşı göz altı serum tarifi:
 • 2,5 ml argan yağı
 • 5 ml kuşburnu yağı
 • 5 ml avokado yağı
 • 5 ml kahve yağı (kahve yağı evde nasıl yapılır burada okuyun)
 • 1 ml doğal vitamin E
Nasıl yapılır? 

Bütün yağları birlikte karıştırın ve bir şişeye koyun. Ben kullanmak rahat olsun diye fotoraftaki gibi bir şişeyi kullandım.

Nasıl kullanır?

Ben serumu yüz temizledikten sonra sabah ve akşam kullanıyorum. Azıcık serum alıp ufak vuruşlarla çok çevresine uyguluyorum.

Not: En iyi sonuçlar için, tamamen doğal ve organik malzemeler kullanmayı tavsiye ediyorum. 


DIY Anti-aging under eye serumThis is a very simple and all natural under eye serum recipe. This serum will help your under eye area to stay moisturized, hydrated and glowing. If you are wondering if natural cosmetic really works, there is just one way to learn: try it and give it some time. Recently I met one girl, she was wondering if I am a student and when I said her no, she asked me, what I am using for my skin? :) And my answer was: natural cosmetic. It works for me, but everybody is different. 
This under eye serum contains argan oil, which rejuvenates and moisturizes the skin, also argan oil reduces the appearance of wrinkles. Rose hip oil hydrates the skin, helps reduce the fine lines around the eyes. Avocado oil is rich in vitamins (A, E, D), it nourishes the skin by softening the dry eye area and fights aging process. Coffee infused oil contains caffeine, which helps to fight with dark under eye circles and puffy eyes. Vitamin E is strong antioxidant, which fights with aging. 


Anti-aging under eye serum recipe:
 • 2,5 ml argan oil
 • 5 ml rose hip oil
 • 5 ml avocado oil
 • 5 ml coffee infused oil (read here how to make it at home)
 • 1 ml of natural vitamin E
How to make?

Mix all oils together and put in a comfortable to use package. I like small bottle like in picture.

How to use?

I use this serum after washing my face in morning and evening. I take little bit of oil and tap it into my under eye area.

P.S. I suggest to use all natural and organic ingredients for the best results. 
7 yorum:

 1. Kullandığınız yağlarda ve e vitamininde hangi markayı tercih ediyorsunuz acaba? :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba, bir en sevdiğim marka yok, bana en önemli yağlar soğuk sıkma, filtresiz ve organik olsun. Vitamin E en önemli doğal olsun, sentetik olmasın :)

   Sil
  2. Anladım e vitaminini eczaneden mi alıyorsunuz? Kapsül olarak satılıyor ama kötü kokuyor sizinkide öyle mi? :)

   Sil
  3. Ben sıvı vitamin E alıyorum. Bir kaç kez baharatçide gördüm. Ben yurtdışında gidip alıyorum :) benimki kokmuyor :)

   Sil
 2. Merhaba Kristina Hanım,
  Blogunuzu severek takip ediyorum, çok zarif ve güzel bir kadınsınız gerçekten. Ben 24 yaşındayım ve cilt bakım için naturkozmetiğe yönelmek istiyorum artık. Göz çevrem için sadece geceleri organik jojoba yağı kullansam çok mu ağır gelir acaba?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba, beni takip ettiğiniz için çok teşekkür ederim. :) Göz altı için argan, badem, avokado, üzüm çekirdeği yağlar daha uygun :) Ama yüz için kesinikle jojoba yağı kullanabilirsiniz.

   Sil
  2. Merhaba, beni takip ettiğiniz için çok teşekkür ederim. :) Göz altı için argan, badem, avokado, üzüm çekirdeği yağlar daha uygun :) Ama yüz için kesinikle jojoba yağı kullanabilirsiniz.

   Sil