19 Kasım 2014 Çarşamba

DIY Beyaz kil detox yüz maskesi / White clay detox face mask

Ben kilden yapılan yüz maskelerini çok seviyorum. Galiba, on altı yaşından beri yüz cilt bakımında kil kullanıyorum. Yüz maskesi için siyah kil kullandığımızı hatırlıyorum. Maskeler o zaman da cilt bakım için iyi çalışıyordu şimdi de iyi çalışıyor :)
Bu sefer beyaz kil (kaolin de deniyor) yüz maskenin tarifini vermek istiyorum. Beyaz kil yüz maskesi gözenekleri temizliyor, ölü cilt hücrelerini temizliyor ve cilde detox yapıyor. Maskeye ek olarak bal da koydum, çünkü balda çok antioksidan var, ayrıca bal cildi nemlendiriyor ve sakinleştiriyor. Balda doğal antibakteriyel özellikler de var. Maskeye aloe vera jeli de koydum, çünkü aloe vera cildi nemlendiriyor, aynı zamanda akne tedavisine yardım ediyor.

Beyaz kil detox yüz maskesi malzemeleri:
  • 1,5 yemek kaşığı beyaz kil
  • 1 tatlı kaşığı bal
  • 1 tatlı kaşığı aloe vera jeli
  • 2 yemek kaşığı saf gül suyu
Nasıl yapılır ve kullanılır?

Tüm malzemeleri birlikte karıştırın. Eğer lazımsa daha az veya daha çok gül suyu ekleyebilirsiniz. Maskenin macun kıvamı gibi olması lazım. Maskeyi temiz yüze parmak uçlarıyla uygulayın. 10-15 dakika bekleyin ve sonra ılık suyu ile cildi temizleyin. (Maskenin tam kurumasına izin vermeyin.)

Bu maske cildi temiz ve yumuşak yapıyor. Maske tüm cilt tipleri için uygundur, ama eğer sizde çok kuru cilt varsa, maskeye bir tatlı kaşığı zeytinyağı ekleyebilirsiniz. 
Maskeden en iyi sonuçları almak için maskeyi düzenli kullanmayı tavsiye ediyorum (haftada bir kez).
Herkese mutlu günler.

White clay detox face mask


I just love clay face masks. I think I was about sixteen years old when first I started to use clay for my skin care. I remember using black clay for face masks. It was really working then and still works now :)
This time I share white clay (kaolin) face mask with you.  White clay face mask cleans pores, removes dead skin cells, and detoxifies the skin. I added honey to the mask because honey is full of antioxidants, it moisturizes and soothes the skin also it is has natural antibacterial properties. Also, I added Aloe Vera gel, because it moisturizes the skin, it has anti-inflammatory properties witch helps treating with acne.

White clay detox face mask ingredients:
  • 1,5 table spoon of white clay
  • 1 tea spoon of honey
  • 1 tea spoon of Aloe Vera gel
  • 2 table spoons of pure rose water
How to make and use?

Mix all ingredients together, add more or less rose water to make mask as a paste. Apply to the clean skin with your fingertips. Leave the mask for 10-15 min (do not let mask to dray completely) and clean your face with lukewarm water.

This mask makes skin soft and clean. It is suitable for all skin types, but if you have very dry skin add one tea spoon of olive oil. To get best results and glowing skin, use the mask regularly (once a week).
Have a nice and happy day everyone :)


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder