29 Ekim 2014 Çarşamba

Erkek için özel dudak balsamı tarifi / Lip balm for Him recipe

Erkek için özel bir dudak balsamı yapmak çok kolay ve bu dudak balsamının malzemeleri çok basit. Neden erkek için özel diyorum? Çünkü, dudaklara çok parlaklık vermeyen ve görünmeyen  malzemeleri seçmeye çalışıyordum  (Benim eşim böyle istiyor). 
Eşim kendisi için bir dudak balsamı yapmamı istediği zaman, ben anladım hava gerçekten soğuk oluyor :) Erkeklerin dudakları da kuru ve kırık oluyor :)

Erkek için özel dudak balsamı için malzemeler:
 • 2 gr balmumu 
 • 3 gr argan yağı 
 • 3 gr shea yağı 
 • 1 ml vitamin E
 • Koku için 3 damla mandalina esans yağı

Nasıl yapılır?

Esans yağı hariç bütün malzemeleri bir çay bardağına koyuyoruz. Bir tencereye biraz su koyuyoruz ve ateşe koyuyoruz. Şimdi çay bardağını suya koyuyoruz. Balmumu eriyene kadar bekliyoruz ve karıştırıyoruz. Balmumu eridiği zaman bardağı sudan alıyoruz. 1-2 dakika bekliyoruz, sonra vitamin E ve esans yağını ekleyip karıştırıyoruz. Sonra bu karışımı boş bir dudak kremi kutusuna koyuyoruz. Dudak balsamını birkaç dakika buz dolabına koyuyoruz. Dudak balsamı orada daha çabuk sert olacak. Bu sefer bana 2 tane dudak balsamı oldu. 
Bu dudak balsamı dudakları nemlendiriyor, besliyor ve dudakları koruyor. Bu balsam onun dudaklarını daha yumuşak yapacak ve öpülesi kalmasına yardımcı olacak :) Bu dudak balsamı çok basit ve aynı zamanda çok güzel bir hediye gibi olabilir :) Güle güle kullanın.


Lip balm for Him recipe 


Very simple to make and with very simple ingredients lip balm special for Him :) Why special for him? Because I was trying to choose ingredients that doesn't give much shine to the lips and that it would be as invisible as possible :) (This is how my hubby likes :))When my husband asked me to make lip balm for him, I understood that weather is really getting colder :) Yes, man's lips gets dry and brakes too :) 


Lip balm for Him ingredients:
 • 2 gr beeswax 
 • 3 gr argan oil
 • 3 gr shea butter
 • 1 ml vitamin E
 •  3 drops of mandarin essential oil for little bit of smell
How to make? 

Put oils (except essential oil) and bee's wax in some cup. Then take a pot fill it with a few cm of water, then place the cup with oils and beeswax inside. Turn on the fire to heat the water and melt the ingredients. When beeswax and oils will be melted, take the pot off the fire. Wait for 1-2 minutes then add vitamin E and essential oil and mix it. Pour the mixture into lip stick containers. Put containers into freezer for several minutes. It will help your lipstick to become hard more quickly. I got 2 lip balms this time :) 
This lip balm moisturizes, nourishes and protects lips. It will help His lips to stay soft and kissable :) It may be simple and very nice present idea.
1 yorum:

 1. wow süpersin yine :) Ayni dedigin gibi benim esimde ne zaman dudak balsami istese anliyorum tamam artik kis geldi catti :D

  YanıtlaSil