3 Ekim 2014 Cuma

DIY: Yağlı cilt için yüz serumu / Face serum for oily skin

Yaklaşık bir ay boyunca yüz bakımı için yoyoba yağı kullanıyordum. Sabah ve akşam yüzüme gül suyu ile sprey yapıp ve biraz yoyoba yağı alıp yüze uyguluyorumdum.
Yoyoba yağı bütün cilt tiplerine uygun, cildi nemlendirir yumuşatır ve yatıştırır.

Ben özellikle yağlı cilt tipi için yağ bazlı bir yüz serumu yapmak istedim ve yaklaşık 2 haftadır bu serumu kullanıyorum, Çok çok memnunum. Benim cildim bu serumu çok çok sevdi. Cildim yumuşak ve pürüzsüz oldu, sivilce bile gelmiyor. Eğer siz doğal kozmetiğe şüpheci bakıyorsanız bir kere deneyin diyebilirim. Çünkü denemeden hiç anlamazsınız. Doğal kozmetiğin işe yaradığını sadece sonuç gösterebilir :) Ve benim sonuç söylüyor: doğal kozmetik kesinikle çalışıyor.


Yağlı cild için yüz serumu malzemeleri:
 • 6 ml yoyoba yağı
 • 2 ml susam yağı
 • 2 ml üzüm çekirdeğı yağı
 • 5 damla çay ağacı esans yağı
 • 1 ml vitamin E
Nasıl yapılır ve kullanır?

Bütün malzemeleri küçük bir şişeye koyun ve şişeyi 2 dakika sallayın.
Temiz yüze gül suyu ile, veya bir herhangi başka bir hydrolat ile sprey yapın ve cilt kurumadan biraz serum alıp yüze masaj hareket ile uygulayın.

Susam yağı çok iyi bir cilt nemlendiricisi. Aynı zamanda bu yağ özelliklerinden dolayı bakteriyel enfeksiyonları önleyebilir. 
Üzüm çekirdeği yağı, cildi iyice nemlendiren ve aynı zamanda gözenekleri kapatmayan çok hafif bir yağ. Ayrıca sivilce ve akne önlemeye yardım eder.

Face serum for oily skin For the past month, I have been using jojoba oil for my skin care. In the morning or evening, I spray rose water on my clean face and apply little bit of jojoba oil and massage it into my wet face. 
Jojoba oil suits for all skin types, it moisturizes, softens, and soothes the skin. 
I wanted to make some oil base face serum specially for oily skin. I searched about products like this, what ingredients are used and I made mine and now it has been almost 2 weeks that I am using this face serum; my skin is absolutely loving it. My skin became so soft and smooth even I have less break outs. If you are skeptical about natural cosmetic, I just can say give it a try.  Because without trying you will not understand it actually. Just results can say if it works or not :) And my results are saying it definitely works. 

Face serum for oily skin ingredients:

 • 6 ml jojoba oil
 • 2 ml sesame oil
 • 2 ml grape seed oil  
 • 5 drops of tea tree oil
 • 1 ml of vitamin E
How to make and use?

Put all oils into a small bottle and shake it for 2 minutes.
Onto your clean face, spray rose water, or any other hydrolat, and before it dries apply little bit of serum and massage it into your skin with circular motions


Sesame oil moisturizes the skin and can also help to prevent bacterial infections as it has anti-inflammatory properties. 
Grapes seed is very light oil and it works as an excellent moisturizer that won’t clog pores. Also grapes seed oil contains antioxidants and anti-inflammatory properties, both of which are great for stopping acne.
Tea tree oil is antibacterial, anti-inflammatory, and antimicrobial. 3 yorum:

 1. denemekte fayda var o zaman.:)

  YanıtlaSil
 2. Merhaba, Bu yağları nerede bulabilirim. Aynı sorun bende de var da bu gün alıp denemek istiyorum hemene :))

  YanıtlaSil
 3. Merhaba, ben yurtdisindan aliyorum.Turkiyede baharatçidan bulabilirsiniz. Ama yaglarin kalitesi iyi olmasi lazim. Soguk sizma, filtresiz daha iyi. Umarim faydali olur.

  YanıtlaSil