29 Eylül 2014 Pazartesi

Günün manikürü: sonbahar artık geldi / Manicure of the day: fall is already here

Sonbaharın ilk ayı artık bitiyor ve geçen cumadan sonra sonbahar sonunda Istanbul'a da geldi. Ben sonbaharı çok seviyorum. Sonbaharda bot, eşarp, renkli tayt giymeyi çok seviyorum. Sonbaharda kat kat kıyafet giymek bence çok güzel oluyor. Bence moda için en güzel zaman sonbahar :)
Son manikürümde için renk seçerken düşündüm ki sonbahara yakışan daha koyu bir renk istiyorum. Ve baktım bende çok güzel koyu bir renk varmış: Rimmel London I love lasting finish, 193 black cherries. İnanılmaz güzel bir koyu vişne rengi. Bu rengi herkese tavsiye ediyorum. 
Herkese iyi sonbaharlar :)


First month of autumn is already ending and from last Friday even here in Istanbul fall already came. I just love autumn when you can wear boots, scarfs, and colorful tights. When you can just layer your outfit. I think it is the best time for clothing :)
When I was looking which color to choose for my last manicure, I realized that I want something that suits with autumn :) Some darker color. And I found that I have this Rimmel London I love lasting finish nail polish in a color 193 black cherries. It is so gorgeous dark cherry color, witch I absolutely recommend :)
Have a nice autumn everyone :)2 yorum: