4 Eylül 2014 Perşembe

En sevdiğim yazlık allık: Alterra 08 peachy / Most loved summer blush: Alterra 08 peachy

Bu Alterra allık, bu yazın benim en sevdiğim allık oldu. Bu allığı neredeyse her makyaj yaptığımda kullandım. Önce bronzer kullanıyorum ve sonra bu allığı yanaklara fırça ile uyguluyorum. O kadar güzel görünüş veriyor, hemen yüz daha canlı oluyor :)
Bu allık çok da kaliteli değil, daha kaliteli tabi ki var. Allığı fırça ile sürerken biraz tozlu oluyor ama benim için çok büyük bir problem olmadı. Benim yağlı ciltte allık normalde de duruyor. Makyajdan sonra, makyaj daha iyi dursun diye yüzüme gül suyu sprey yapıyorum.
Allık şeftali rengi, biraz parlaklık var ama çok da değil, o parlaklık ciltte güzel görünüyor. 
Bu allıkla ilgili bir kaç yazı okudum: birisi bu alığın kokusu sevmediğini söylemiş, başka birisi de kalitesi çok kötü diyor. Bence normal ve uygun fiyatlı bir allık. Bu allıkta BDIH serifikası var ve ben bu sertifikaya güveniyorum. (BDIH kozmetik ürününün doğal olduğunu söylüyor, BDIH sertifikası hakkında daha fazla bilgiyi burada okuyabilirsiniz).
Allık Rossmann mağazalarında bulabilirsiniz. Bence deneyebilirsiniz :)



Alterra blush 08 peachy  

This Alterra blush is just my favorite of this summer. I was using this blush almost every time I wore make up. I use bronzer and I apply blush for my cheeks afterwards. It gives such a nice look,  face immediately looks more alive. 
The blush by itself is not very high quality. When you take it with brush, it is dusty, but for me it is not a big problem. Because I just love this color so much :) 
Blush stays quite normally on my oily skin. But if you need your make up for 12 h you will need to reapply it. After I do my make up, I spray rose water over my face, it just helps my make up to stay better. 
Blush is peachy color with little bit of shimmer, but not too much. That shimmer looks pretty on the skin.
I read that some of people didn't like smell of this blush, others says that it is just terrible quality. In my opinion, it is fine blush for very good price. Moreover it has BDIH certification, that means it is natural and I trust this certification. (More about BDIH, you can read here).
You can find this Alterra blush in Rossmann shops. I think just give it a try :)




3 yorum:

 1. Buna bakayim rossmana gidince, güzelmis güle güle kullan :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :) gerçekten bana göre güzel bir allık :)

   Sil
 2. Atrodo labai grazi spalva. Kazkaip vis praeinu pro Alterra stenda, dabar reikes pasidometi kas ir kaip :)

  http://smellofpeony.blogspot.com

  YanıtlaSil