30 Ağustos 2014 Cumartesi

DIY yoga matı temizleme spreyi / DIY yoga mat cleaning spray

Yoga yapmayı seviyorum. Kendi kendime yapmak biraz zor oluyor ama hoca ile çok güzel bir şey. Ben yoga dersi için Çengelköy'deki Shapes kadin spor kulübüne gidiyorum. Sadece kadınlara özel çok güzel bir spor kulübü, herkese tavsiye ederim :) Kulüp küçük ama çok temiz, çalışan insanlar her zaman seni gülen yüzle karşılıyor :) Ve tabi ki benim yoga hocam çok iyi bir yoga öğretmeni ve çok güzel bir kadın :) Ona çok çok teşekkür ediyorum :)
Yoga yapmak için yoga matı lazım, herkes biliyor. Yoga matını temizlemek de çok önemli. Yogadan sonra mat üstünde ter, toz ve bakteriler kalıyor. Burada anlattığım yoga matı temizleme spreyi size yoga matını temiz tutmayı kolaylaştıracak, yardım edecek.

Yoga matı temileme spreyi malzemeler:
  • 200 ml su
  • 60 ml beyaz sirke
  • 10 damla nane esans yağı
  • 10 damla çay ağacı esans yağı
  • sprey şişesi
Bütün malzemeleri sprey şişesine koyun ve karıştırın. Her kullanmadan önce şişeye tekrar sallamayı unutmayın.

Yoga matı nasıl temizlenir?

Yoga matını düz bir yere koyun. Yaptığınız sprey ile matın üzerini ıslat ve sonra temiz bir bez ile sir. Sonra yoga matını çevirip bir sandalyeye veya masa üstüne koyun. Diğer tarafa da sprey yap ve bez ile sil. Sonra yoga matını kuruması için  balkona koyabilirsiniz.
Nane ve çay ağacı esans yağlarında antibakteriyel özellikler var. Bu spreyi her yoga çalışmasından sonra kullanmayı tavsiye ediyorum. 
Yoga çalışması temiz ve taze kokan yoga mat ile size daha güzel olsun :)
DIY yoga mat cleaning spray

I love yoga workout. For me it is quite difficult to do it alone :) I prefer workout with yoga teacher. For yoga classes, I am going to woman sport club Shapes in Çengelköy (Istanbul). This is very very nice sport club just for women, I highly recommend it. It is very clean, stuff is smiling all the time and it makes you feel just good. And of course, my yoga teacher is just an amazing teacher and very inspiring women. Many many thanks to her. :)
Everybody knows that you need a yoga mat to do yoga. But not everybody knows, that you need to clean your yoga mat too :) Because, on your yoga mat stays sweat, bacteria, dust after your workout. This easy to make yoga mat cleaning spray will help you to keep your yoga mat fresh and clean :)

Yoga mat cleaning spray ingredients:
  • 200 ml water
  • 60 ml white vinegar
  • 10 ml peppermint essential oil
  • 10 ml tea tree essential oil
  • spray bottle

Put all ingredients into the spray bottle and shake well. Shake bottle every time before using it.

How to clean yoga mat?

Lay down your yoga mat. Spray the cleaning spray you made on your yoga mat and wipe it with a clean cloth. Then put yoga mat on chair or table with other side, and again clean it. Let it air dry on your balcony.
Peppermint and tea tree oil has natural antibacterial properties to effectively fight germs. I recommend to use this spray every time after workout. Then you will have clean yoga mat and your work out will be nicer. 


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder