9 Nisan 2014 Çarşamba

DIY cilt temizleyici yüz maskesi: portakal ve beyaz kil / Skin cleaning face mask: orange and white clay

Portakal ve beyaz kil yüz maskesi yağlı cildi çabuk temizleyecek, canlandıracak ve daha güzel yapacak. Portakal, vitamin C dolu bir meyve. Vitamin C ciltte kolajen üretimini artırıyor. Bu cildi daha genç ve parlak tutmaya yardım ediyor. Portakal gözenekleri temizleyecek, sivilce olmamasına yardım edecek. 
Beyaz kil cildi çok hassas ve kurutmadan temizliyor. Ölü deriyi atıyor, gözenekleri temizliyor ve sıkılaştırıyor. Cilde sağılıklı görünüm veriyor ve çok iyi besliyor. Portakal ve beyaz kil mükemmel bir yüz maskesi oluyor :)

Portakal ve beyaz kil maskesi nasıl yapılır?
  • 4 tatlı kaşığı portakal posası
  • 4 tatlı kaşığı beyaz kil
Portakal posası ve beyaz kili karıştırıyoruz, kıvamı yoğurt gibi olması lazım. Maskeyi temiz yüze uyguluyoruz. 10-15 dakika bekliyoruz. Ilık su ile yüzü temizliyoruz.
Benim eşim portakal suyunu posasız seviyor, onun için portakal suyu yaptıktan sonra portakal posası kalıyor. Ben onu atmıyorum ve maske için kullanıyorum :)

NOT: Eğer ciltte kırılmış yer varsa cildi biraz kaşındırabilir. O zaman cildi daha çabuk temizleyin.


Orange pulp and white clay face mask is perfect for oily skin. It will clean your oily skin, refresh it and just will make it nicer. 
Orange fruit is full of vitamin C.Vitamin C increases collagen production of the skin. So it helps to keep our skin young and glowing. Orange cleans your pores and prevents pimples and infections. 
White clay gently cleans skin without drying it. It cleans dead skin, brightens and tightens your pores. Gives nice glow to the skin. Orange and white clay become very nice face mask.

How to make orange pulp and white clay 
mask?
  • 4 teaspoon of orange pulp
  • 4 spoon of white clay 
Mix orange pulp and white clay together. The consistency should be like yogurt. Apply it on clean skin. Leave for 10-15 min. Clean your face with warm water. 
My husband likes orange juice without any orange pulp in it. So when I am making orange juice I do not throw orange pulp, I use it for making this mask :) 
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder