4 Şubat 2014 Salı

Süper temizleyen siyah kil yüz maskesi / Super face cleaning Black clay face mask

Siyah kil yüz maskesi şaşırtıcı bir şey. Öncelikle, bu maske çok ucuz ve daha da önemlisi mükemmel çalışıyor. Bu kil yüz maskesi gözenekleri temizliyor, sivilce ile savaşmaya yardım ediyor, ölü deriyi temizliyor, cildinizi sıkılaştırıyor. Siyah kil cilten toksinleri kaldırıyor, kan dolaşımını arttırıyor ve cildi sakinleştiriyor.

Siyah kil yüz maskesi malzemeleri:
  • 2 tatlı kaşığı siyah kil
  • 2 tatlı kaşığı su (daha iyi hydrolat (gül suyu))
  • 1 tatlı kaşığı sızma zeytin yağı
Nasıl yapılır?

Kil, su (veya hydrolat ) ve yağ beraber yoğurt kıvamına gelene kadar karıştırıyoruz. Eğer daha su lazımsa ekliyoruz. 2-3 dakika bırakıyoruz, kil suyu emecek. Temiz yüze maskeyi uyguluyoruz. Kalın bir tabaka olara uygulayın. 10-15 dakika bekliyoruz. Maske tam kuru olana kadar beklemeyin, kil kururken ciltten su alacak. Yüzü ılık su ile temizliyoruz.
Maskeden sona ben yüze hydrolat ile sprey yapıyorum ve krem uyguluyorum. Maskeyi haftada bir kere kulanın ve daha temiz ve daha güzel cilt ile mutlu olun :)

Not: bu maskeyi temizlemek biraz kirli oluyor. Maskeden sonra galiba lavabo da temizlemek lazim olacak ama kesinlikle buna değer :)

Super face cleaning Black clay face mask


Black clay face mask is something amazing. First of all is inexpensive and more important, it works perfectly. It cleans your pores, helps to fight with acne, makes skin smoother, cleans dead skin cells and tightens your skin. Black clay mask removes toxins from your skin, improves blood circulation and has a nice calming effect.

Black clay face mask ingredients:
  • 2 tea spoons of black clay
  • 2 tea spoons of water (better hydrolat (hydrosol))
  • 1 tea spoon of olive oil (extra virgin)
How to make?

Mix clay with water (or hydrolat) and oil  until its consistency becomes like yogurt. Add more water if you need. Leave it for 2-3 min. Clay will absorb water. Put mask on your clean skin. Put quite a thick layer. Wait 10 to 15 min. Do not let mask to dry at all. Because as drying, it will take water from your skin. Clean your face with warm water. 
After this mask I spray my face with hydrolat and put my face cream. Use this mask once a week and enjoy cleaner and nicer skin. :)

Not: It will be quite messy while you will be cleaning your mask out and after this, probably, you will need to clean your sink too, but it is absolutely worth it :)Hiç yorum yok:

Yorum Gönder